O wypożyczalni

Kiedy w teatrze opada kurtyna i gasną światła sceniczne, rekwizyty grające wraz z aktorami na scenie wędrują na półki i do szaf w rekwizytorni. A gdy zakończy  się ich żywot w spektaklu wędrują jeszcze dalej, do magazynów teatralnych. Niektóre z tych przedmiotów powrócą jeszcze na scenę, inne zakurzą się w magazynie, nieraz na całe dziesięciolecia. W czasie ponad sześćdziesięcioletniej  historii warszawskiego Teatru Dramatycznego i jego poprzednika Teatru Wojska Polskiego magazyny rekwizytorni wypełniły się tysiącami różnych przedmiotów, od prostych rzeczy codziennego użytku po przedmioty niezwykłe i unikatowe. Wśród nich są rekwizyty które nie mają wielkiej wartości materialnej, ale są pamiątkami po wydarzeniach i wybitnych artystach którzy tworzyli na scenach naszego teatru.
Rekwizytornia Teatru Dramatycznego w przeszłości zawsze starała się wspierać działania artystyczne wypożyczając środki inscenizacji instytucjom i placówkom edukacyjnym. Dzisiaj pragniemy szerzej otworzyć drzwi magazynów i zaprosić wszystkich Państwa do ich odwiedzenia i skorzystania z oferty naszej wypożyczalni.
Do kontaktu z nami  a dla Państwa wygody  stworzyliśmy serwis internetowy który pomoże w wyszukaniu rekwizytów i mebli  oraz  poprowadzi przez ścieżki formalności z tym związanych. Chociaż na naszej stronie przedstawiamy Państwu tylko pewien wycinek naszych zasobów, mamy nadzieję że zachęcimy Państwa do skorzystania  z naszej oferty.  Zapraszamy do wypożyczalni wszystkich zainteresowanych, profesjonalistów jak i entuzjastów.
W celu uzyskania szczegółowych informacji  prosimy o kontakt na adres mailowy wypozyczlania@teatrdramatyczny.pl